OGŁOSZENIA

orna

XXVIII Niedziela Zwykła – 13 października 2019 r.

1. Dziś po Mszy św. wieczornej odbędzie się procesja ku czci Matki Bożej Fatimskiej do kapliczki na ulicy Międzyborskiej. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

2.Dziś obchodzimy kolejny „Dzień Papieski”. Hasłem tegorocznego XIX Dnia Papieskiego są słowa: „Wstańcie, chodźmy!”. Jak co roku ofiarami wspieramy młodzież potrzebującą a uzdolnioną – na specjalne dla nich stypendia. Na zewnątrz kościoła zbierane są ofiary na te stypendia. Bóg zapłać za ofiary.

3.W przyszłą niedzielę – 20 października odbędzie się doroczny odpust parafialny ku czci św. Jana Pawła II. Uroczysta Msza św. z udziałem księży – Gości i wygłoszonym okolicznościowym kazaniem zostanie odprawiona o godzinie 13.00 . Wszystkich serdecznie zapraszamy.

4.W związku z naszym odpustem parafialnym w czwartek i piątek będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00. W sobotę adoracja od godz. 8.00 do 12.00 i po południu od godz. 17.00.

5.Od dzisiejszej niedzieli przyjmujemy na wypominki, czyli modlitwy Kościoła za zmarłych. Dla ułatwienia można zaopatrzyć się w odpowiednią kartkę wspominkową (z datą i godziną). Kartki te z wypisanymi wyraźnie imionami zmarłych i dobrowolną ofiarą można składać w zakrystii. Kartki są wyłożone na stoliczkach za ławkami. Za wszystkich zmarłych zgłoszonych w wypominkach odprawione będą Msze św. 01 i 02 listopada o godz. 18.30. Za tych zmarłych będziemy też się modlić podczas procesji żałobnych 01 listopada o godz. 17.00 i 02 listopada po Mszy św. o godz. 9.00 i procesja o godz. 17.00.

6.Ukazał sie nowy numer "Apostoła" - naszej parafialnej gazety. W numerze ważne teksty o kulcie św. Jana Pawła II, o jego nauczaniu na temat patriotyzmu. Ciekawe informacje o tym, ile jest Biblii w języku polskim, a także o bolesnym problemie eutanazji. Gazeta do nabycia w kiosku parafialnym oraz na stoliku za ławkami.

7.Przyszła niedziela – 20 października, to trzecia niedziela miesiąca. Ofiary przeznaczone są w sposób szczególny na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

8.Jutro przypada Dzień Nauczyciela. Wszystkim profesorom, nauczycielom, nauczycielom religii składamy serdeczne życzenia, dużo siły i Bożych mocy w wychowaniu i kształceniu umysłów i sumień młodego pokolenia.

9.Są jeszcze wolne miejsca na dwie jesienne pielgrzymki: Weekendową do Fatimy i 9-ciodniową do Rzymu. Fatima: 29 listopada- 2 grudnia (piątek-poniedziałek). Rzym: 5-13 listopada, z możliwością wyjazdu na Monte Cassino. Istnieje możliwość rozłożenia kosztów na dwie części. Połowa przed wyjazdem a druga połowa w uzgodnionym wzajemnie terminie.

10.Prasa katolicka do nabycia w kiosku parafialnym. W tygodniku „Idziemy” dziś między innymi możemy przeczytać następujące artykuły: „Podwójna radość”; „Świadek przesłania Fatimskiego”; „Dany na dzisiejsze czasy”; „Wstańcie, chodźmy!” i wiele innych. Zachęcamy do lektury.

Błogosławionego tygodnia.
Proboszcz – ks. Zygmunt Uczciwek.

orna