OGŁOSZENIA

orna

VII Niedziela Zwykła
23 lutego 2020 r.

1.W najbliższą środę – 26 lutego przypada Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy Wielki Post, czas przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. tego dnia: 7.00; 8.00; 9.00; 17.00; 18.30; 20.00. Po każdej Mszy św. na znak pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.

2.Gorzkie Żale, czyli śpiewane rozważanie męki Jezusa Chrystusa odprawiane będą w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15. Połączone będą z procesją Eucharystyczną. Zapraszamy zatem asystę kościelną, bielanki, ministrantów, lektorów, dorosłych, dzieci.

3.Droga Krzyżowa odprawiana w każdy piątek Wielkiego Postu:
- dla dzieci o godz. 17.30,
- dla dorosłych około godz. 19.10 (po Mszy św.)
- dla młodzieży o godz. 20.00.

4.W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 18.30 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uzdrowienie. Po modlitwie będzie możliwość poświęcenia wody, oliwy i soli. Zapraszamy serdecznie.

5.Również w przyszłą niedzielę – 01 marca na Mszy św. o godz. 11.30, dzieciom klas trzecich szkoły podstawowej zostaną poświęcone modlitewniki. Zapraszamy dzieci, rodziców, opiekunów. 

6.Dziś, zgodnie z rozporządzeniem ks. biskupa, wspólnie z „Caritas”, na zewnątrz kościoła zbierane są ofiary na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. Za wszystkie ofiary dziękujemy.

7.W związku z Rokiem Matki Bożej Loretańskiej i beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia zapraszamy na pielgrzymkę do polskiego Loretto k/Wyszkowa i do domu urodzenia kardynała Wyszyńskiego w Zuzeli. W programie jeszcze po drodze: jedyne w Polsce Sanktuarium Trójcy Przenajświętszej w Prostyni, obóz zagłady w Treblince. Wyjazd z obiadem u sióstr Loretanek. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Rzymu w dniach 13-21 maja i pielgrzymkę do Lourdes 11-14 czerwca, weekend Bożego Ciała. Spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających do Ziemi św. w przyszłą niedzielę, 1 marca o godz. 16.00.

8.Prasa katolicka do nabycia w kiosku parafialnym. W tygodniku „Idziemy” dziś między innymi możemy przeczytać następujące artykuły: „Wokół Katedry św. Piotra”; „Różaniec na dachu świata”; „Jak podnieść się z depresji?”; „Świat się boi wirusa” i wiele innych. Zachęcamy do lektury.

Błogosławionego tygodnia.
Proboszcz – ks. Zygmunt Uczciwek.

orna