OGŁOSZENIA

orna

V Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018 r.

1.Rozpoczęliśmy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, które będą trwały do środy włącznie. Porządek rekolekcji: dzisiaj nauka rekolekcyjna na każdej Mszy św., kolejne dni (do środy włącznie) Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz.: 9.00, 16.00, 18.30, 20.00. Spowiadamy rano od godz. 9.00 do 10.00, następnie od godz.16.00. Mszy św. o godz. 7.30 w czasie rekolekcji nie ma.

2.Jutro przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msza św. zbiorowa w intencji „Józefów” (żywych i zmarłych) zostanie odprawiona o godzinie 18.30. Można jeszcze na tę Mszę św. zgłosić intencje w zakrystii.

3.We czwartek, 22 marca zapraszamy na kolejną Mszę św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Msza św. przy ołtarzu papieskim o godz. 18.30.

4.Następna niedziela – 25 marca to Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie miało miejsce na początku każdej Mszy św. zatem prosimy o punktualne przychodzenie na Mszę św. Palmy będą do nabycia jak co roku w parafii.

5.Przypominamy, że skarbonki wielkopostne dostępne są jeszcze na stolikach za ławkami. Można je wziąć i z dobrowolną ofiarą złożyć w pudełku wystawionym obok ołtarza Miłosierdzia Bożego.

6.Tradycyjna Droga Krzyżowa zostanie odprawiona po terenie naszej parafii w środę 28 marca po Mszy św. wieczornej. Trasę Drogi Krzyżowej: z kościoła ulicą Kapelanów Armii Krajowej, Nowaka – Jeziorańskiego do ulicy Kakowskiego, ulicą Kakowskiego do Międzyborskiej a dalej do ulicy Poligonowej i do kościoła. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, grupy modlitewne, ministrantów, lektorów, asystę kościelną.

7.W najbliższą sobotę, 24 marca, w związku z Rokiem św. Józefa - parafialna pielgrzymka do Kalisza. Wyjazd 5.30 z parkingu przy Lidlu. W tym tygodniu kończymy zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Trwają zapisy na wyjazd do Lourdes i Wiednia. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

8.Dziękujemy za ofiary złożone z racji trzeciej niedzieli miesiąca.

9.Prasa katolicka do nabycia w kiosku parafialnym. W tygodniku „Idziemy” dziś między innymi możemy przeczytać następujące artykuły: „Nasz Papież”; „Jezus na Litostrotos”; „Marzec’68 i Prymas Wyszyński”; „Szkoła po Katolicku” i wiele innych. Zachęcamy do lektury.

Błogosławionego tygodnia.
Proboszcz – ks. Zygmunt Uczciwek.

orna