OGŁOSZENIA

orna

VI Niedziela Wielkanocna – 21 maja 2017 r.

1.Jutro – 22 maja kolejna Msza św. przy Ołtarzu Papieskim o godzinie 18.30. Zachęcamy do udziału we Mszy św. i do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

2.W najbliższą środę – 24 maja przypada rocznica Święceń Kapłańskich naszego Ks. Proboszcza i Ks. Jerzego, dlatego we środę Księża nasi wraz ze swymi kolegami z którymi byli święceni odprawią o godz. 12.00 uroczystą Mszę św. dziękczynną za dar kapłaństwa. Zapraszamy na tę Mszę św. – środa godz. 12.00.

3.Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj z racji trzeciej niedzieli miesiąca na nasze inwestycje parafialne. 

4.Informujemy, że w sobotę 27 maja na Mszy Świętej o godz. 10.00 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie, ul. Świętojańska, diakon Błażej Węgrzyn przyjmie Święcenia Kapłańskie. Następnego dnia w niedzielę 28 maja o godz. 11.30 ks. Błażej odprawi w naszej parafii swoją Mszę Świętą Prymicyjną. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.  

5.Następna niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6.Od piątku 26 maja rozpoczynamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

7.Parafia nasza, 1 czerwca (czwartek) zaprasza na pierwszą w historii Gocławia pielgrzymkę do Kalisza. Udajemy się do św. Józefa – opiekuna rodzin i małżeństw. Do polskiego narodowego sanktuarium św. Józefa. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą uprosić sobie wstawiennictwo św. Józefa w sprawach rodzinnych. W programie jest też zwiedzanie Kalisza z przewodnikiem, najstarszego polskiego miasta, o którym wspomina w II wieku rzymski geograf Klaudiusz Ptolemeusz (z. 168 r. po Chr. W Aleksandrii).

8.Prasa katolicka do nabycia w kiosku parafialnym. W tygodniku „Idziemy” dziś między innymi możemy przeczytać następujące artykuły: „Pielgrzym pokoju i nadziei”; „Małżeńskie drogowskazy”; „Wileńska Golgota”; i wiele innych. Zachęcamy do lektury.

9.W dniu 3 czerwca w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 18.30, a kończymy Apelem Jasnogórskim około godziny 22. Czuwanie organizowane jest przez grupy modlitewne z naszej parafii. Zachęcamy do licznego przybycia i włączenia się do wspólnej modlitwy o dary Ducha Świętego dla nas wszystkich i dla całej naszej wspólnoty parafialnej. To już w sobotę za dwa tygodnie, każdy niech czuje się zaproszony.

Błogosławionego tygodnia.
Proboszcz – ks. Zygmunt Uczciwek.

orna