OGŁOSZENIA

orna

I I Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019 r.

1.We wtorek - 19 marca Uroczystość św. Józefa oblubieńca NMP. Msza św. zbiorowa w intencji Józefów (żywych i zmarłych) zostanie odprawiona o godz. 18.30. Można jeszcze zgłosić intencję na Mszę św.

2.W piątek – 22 marca kolejna Msza św. przy Ołtarzu Papieskim o godzinie 18.30. Zachęcamy do udziału we Mszy św. i do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

3.Informujemy, że w niedzielę – 31 marca rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Porządek rekolekcji zostanie podany w następną niedzielę.

4.Bóg zapłać za ofiary dzisiaj złożone z racji trzeciej niedzieli miesiąca.

5.W Wielkim Poście zapraszamy na dwa wyjazdy. Pierwszy do Niepokalanowa, w pierwszą sobotę miesiąca, tj. 6 kwietnia na ZAWIERZENIE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI. Wyjazd o godz. 8.00, drugi wyjazd jest na Misterium Męki Pańskiej do Księży Pallotynów do Ożarowa. Wyjazd autokarem, 12 kwietnia o godz. 14.30. Z przyczyn losowych zwolniło się miejsce na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. W drugim półroczu planujemy pielgrzymki: sierpień – Wilno, Kowno i Troki; wrzesień Wiedeń i Malta; październik/listopad Rzym. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się. Informacje w gablotach i na stronie internetowej.

6.Szkoła Podstawowa nr 375 przy ul. Abrahama 10 rozpoczęła rekrutację kandydatów na uczniów od IV do VIII klasy. Oprócz klas ogólnych planowane są klasy czwarte sportowe i siódma dwujęzyczna. Od 20 marca rozpoczynają się testy sprawności fizycznej do klas IV w dyscyplinach: judo, koszykówka, siatkówka, pływanie. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie szkoły. Serdecznie zapraszamy. Dyrektor - Jolanta Kępka wraz z Gronem Pedagogicznym Szkoły Podstawowej nr 375.

7.Prasa katolicka do nabycia w kiosku parafialnym. W tygodniku „Idziemy” dziś między innymi możemy przeczytać następujące artykuły: „Po co szkoła katolicka?”; „Czas na czyny”; „Szablą i różańcem” i wiele innych. Zachęcamy do lektury.

Błogosławionego tygodnia.
Proboszcz – ks. Zygmunt Uczciwek.

orna